Ważna prośba

Mam do was wszystkich prośbę, nie jest ona związana z Pisownikiem. To może być dla was dziwne, że długo mnie tu nie było a teraz wylatuję wam z czymś takim, ale to dla mnie ważne okej? Może bez dłuższego przedłużanie przejdźmy do rzeczy.

Pewnie słyszeliście o gatunku muzycznym k-pop. Ten gatunek bardzo często jest hejtowany z błahego powodu. Tym powodem jest wygląd osób które są w zespołach k-popowych. A przecież oni tak wyglądają tylko dlatego bo są koreańczykami! No ludzie, błagam! To tak jakby wam ktoś powiedział, że nie wyglądacie normalnie bo cośtam. Po prostu… nie hejtujcie tych ludzi! Mają talent! Pewnie gdyby osoby hejtujące k-pop posłuchały którejś piosenki przestałyby robić co robią. Spotkałam się z kilkoma takimi osobami. Dam wam przykład: było to po lekcjach, siedziałam sobie z kilkoma osobami z klasy i czekałam na zajęcia przed szkołą. Po pewnym czasie rozmowa zeszła na tory muzyki, kilka osób powiedziało, że k-pop to jakieś chińskie badziewie, głupie chińczyki i kilka innych obraźliwych komentarzy. Zdenerwowałam się i pokazałam im jeden z teledysków  BTS. Od razu zaczęli mówić “no w sumie fajnie tańczą”, “to nawet nie jest takie złe”. Po jakimś miesiącu, jedna z dziewczyn która najpierw obrażała BTS zaczęła ich słuchać. Jak widać można. 

Była już nawet sytuacja gdzie w Dzień Dobry TVN, shejtowany został Jungkook, członek BTS. Padło w jego kierunku określenie “niemęski”. Jeśli ktoś z was śledzi Listę Najprzystojniejszych Mężczyzn Świata, to pewnie go kojarzy. Był uznany za najprzystojniejszego mężczyznę świata w roku 2018 z tego co pamiętam. 

Naprawdę, te chłopaki mają wielki talent i chęci, widać też, że nie są to ludzie którzy spotykają się raz na ruski rok, piszą jedną piosenkę i znikają. Jeśli zobaczy się chociażby zdjęcia które nie są z koncertów i nie są specjalnie pozowane to od razu widać, że są dla siebie kimś więcej. 

Ja sama bardzo lubię BTS i nie wstydzę się tego. Gdybym tylko mogła, dołączyłabym do jakiegoś zespołu typu k-pop in public. 

Macie tu jedną z piosenek BTS, posłuchajcie jej: https://www.youtube.com/watch?v=9IHwqdz8Xhw     . Teraz powiedźcie, zrobilibyście coś takiego? Chciałby wam się? No i druga: https://www.youtube.com/watch?v=kTlv5_Bs8aw Macie taki talent? Umiecie tak tańczyć? Jeśli uważacie, że tak to spróbujcie. 

RM (Rap Monster), Jin, Jimin, J-Hope, V, Suga i Jung Kook – oni zasługują na o wiele mniejszą ilość hejtu. Tak samo jak inne k-popowe zespoły. Rozumiem, że niektórym osobom ten rodzaj muzyki może się nie do końca podobać no ale proszę bez aż takich komentarzy, ludzie uspokójcie się trochę. Jeśli są tutaj osoby które hejtują ten rodzaj muzyki to proszę, przestańcie.