Olimpijscy herosi – kto jest kim? 2

Oto kolejna część wyjaśniania postaci, miejsc i innych rzeczy z Percy’ego Jacksona. Mam nadzieję że te wpisy chociaż troszkę przybliżą wam te postacie.

Zapraszam do czytania!

Hazel Levesque – Rzymska półbogini, córka Plutona, wprowadzona przez swojego przyrodniego brata z Hadesu po śmierci, kiedyś  mieszkała w Nowym Orleanie, a teraz na zmianę w obozie Herosów i Jupiter, uczestniczyła w wyprawie mającej na celu pokonanie Gaji (przepowiednia siedmiorga), kontroluje złoto, srebro i drogie kamienie, potrafi wyczuć podziemne tunele i drogę prowadzącą przez nie, uczy się władac mgłą, ulubieńca Hekate,  były Cenurion V khorty  w obozie Jupiter, ma ADHD i dyskrecję, jednak jej umysł jest zaprogramowany na łacinę nie starożytną grekę jak u większości herosów, dziewczyna Franka Zhanga, w Grobowcu Tyrana po odejściu pretorki legion jednogłośnie uznaje ją za pretorkę, a na miejsce Centuriona wstępuje Lavinia Asimov, córka muzy Terpsychory. 

Frank Zhang – rzymski półbóg, syn Marsa, jest wyjątkiem wśród herosów gdyż nie wykryto u niego ADHD ani dysleksji, nie toleruje laktozy, dawniej mieszkał w Vancouver w Kanadzie ,aktualnie mieszka w obozie Jupiter, chłopak Hazel, zawsze chciał zostać uznanym przez Apollina wiech poczuł lekki zawód kiedy dowiedział się że jego rodzicem jest Mars

Nico Di Angelo – grecki półbóg, syn Hadesa, brat Bianki która poświęciła się na misji w książce Klątwa Tytana, na początku jego relacje z Percym są napięte bo obwinia chłopaka o śmierć jego siostry, przyrodni brat Hazel, jego matkę zabił piorun, w wyniku czego Hades przeniósł go z Bianką do Kasyna Lotos, w Krwi Olimpu pogodził się z synem Posejdona i zamieszkał na stałe w obozie Herosów, może wzywać umarłych i podróżować cieniem, ADHD i dyslekcja, ambasador Plutona w rzymskim obozie, został uratowany przez herosów z przepowiedni o uwolnieniu Gaji ze spiżowej kadzi, w której był więziony przez bliźniaczych olbrzymów, zawsze chodzi ubrany na czarno,nawet w największy upał chodzi w kurtce pilotce. Więcej nie powiem, dowiecie się z mojej serii poświęconej Nicowi.

Rachel Elizabeth Dare –  śmiertelniczka widząca przez mgłę, w książce Percy Jackson i bogowie olimpijscy Ostatni Olimpijczyk stała się nową wyroczni delficką w obozie  Herosów, wraz z harpią Ellą odnawia księgi Sybilli w obozie Jupiter, przyjaciółka Percy’ego, poznajemy ją w Klątwie Tytana , na początku Annabeth jest o nią zazdrosna, ale potem się zaprzyjaźniają, uczęszcza do szkoły dla dam, w wolnym czasie prowadzi zbiórki charytatywne i organizuje przedstawienia uliczne, świetnie maluje, mimo że nie jest półboginią może się dostać do obu obozów półkrwi i ma prorocze sny jak herosi, dawniej zakochana w Percym.

Reyna Avila Ramiez-Arllano – córka Bellony, rzymskiej bogini wojny, siostra Hylli która jest królową Amazonek, była pretorka Obozu Jupiter, w Grobowcu Tyrana  dołącza do Łowczyń Artemidy, jej rodzina od wieków ma błogosławieństwo Bellony jednak dopiero Reyna i Hylla są jej córkami, najpierw zakochana w Jasonie Grace a potem w Percym Jacksonie, towarzyszyła Nicowi i Trenerowi Hedge’owi w transporcie Ateny Partenos do Obozu Herosów. Książki nie podają wiele informacji o tej postaci, z tekstu można się jednak domyśleć że Reyna miała styczność z Greckimi bogami np. Afrodytą, która powiedziała że żaden heros ani śmiertelnik nie uleczy jej serca, zrobił to w końcu Apollo zrzucony z Olimpu (zanany w tego jako Lester Papadopoulus) proponując Reynie aby chodzili ze sobą. Dziewczyna zaczęła się śmiać i oświadczyła Lesterowi że od spotkania z Afrodytą nigdy się tak nie śmiała. Bliżej poznajemy jej postać dopiero w Synu Neptuna mimo że występowała ona już w serii poprzedzającej wydarzenia z Olimpijskich Herosów. Po raz pierwszy Reyna pojawia się w Morzu Potworów, czyli w trzeciej części serii Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy, mieszka ona wtedy ze swoją siostrą Hyllą na wyspie Kirke i jest jedną z jej ulubionych asystentek. Jednak Percy z Annabeth niszczą ich dom na wyspie co zmusza je do rozdzielenia.