Książki na wakacje

Ze względu, że od dziś są wakacje, przybyłam polecić książki. Brałam pod uwagę różne rzeczy. Czasem klimat w książce (np. dzieje się w ciepłych miejscach jak pustynia), czasem to, że książka jest lekka i niektóre kojarzą mi się z wakacjami w niewiadomych powodów. Są tu różne kategorie (chyba) więc mam nadzieję, że znajdziecie coś dla siebie. To, że jakaś książka jest na numerze 6 a nie 2, nie znaczy, że polecam ją mniej ok? YeEet zaczynamy!

Polecajki ode mnie

1. Kroniki Rosewood    Tom 1 “Księżniczka Incognito”  Tom 2 “Księżniczka debiutuje”   Tom 3 “Zagubiona księżniczka”   Tom 4 “Princess at heart” jeszcze nie przetłumaczone   i będzie 5 tom

Kroniki Rosewood są w kategorii fantastyki chociaż ja włożyłabym je bardziej do takiego połączenia fantastyki z zagadkami. Magia niby jest, ale jej nie ma. Bohaterowie nie mają nadludzkich mocy. Książki są bardzo lekkie i przyjemne w czytaniu.

Fabuła polega na tym, że Lottie Pumpkin zostaje przyjęta do prestiżowej szkoły Rosewood Hall. Po jakimś czasie, okazuje się, że jej współlokatorka Ellie, jest księżniczką. Dziewczyna zostaje portmanką księżniczki, która musi pomóc księżniczce wtopić się w tło tak, żeby nikt nie dowiedział o jej sekrecie. Razem z partyzantem Ellie o imieniu Jamie, zostają wciągnięci w intrygi organizacji zwanej Lewiatanem (tak, jak ten sklep). Jednak Lewiatan nie jest małą grupą ludzi. W tym samym czasie porwani zostają ich przyjaciele ze szkoły, a Lottie musi odkryć tajemnicę jej rodziny i szkoły Rosewood Hall.

To był opis fabuły wszystkich trzech części w skrócie.

Naprawdę polecam, Comette i ja kochamy.

2. Shadowscent   Tom1 “Shadowscent. Kwiat Mroku”   Tom2 “Shadowscent. Korona Światła”

To też jest fantastyka, chociaż ta jest całkowicie magiczna. Myśle, że ta historia jest dobra na wakacje, ponieważ całość dzieje się w świecie, gdzie główną rolę odgrywają zapachy. Pierwsza część dzieje się w większości na pustyni.

W imperium Aramteshu zapach jest bardzo ważny, może uleczyć, ostrzec albo nawet zabić. Rakel, córka byłego kapitana gwardii, wyrusza na konkurs dzięki któremu może dostać pracę, pozwalającą jej opłacić lekarstwo dla ojca. Jej ojciec, podobnie jak wielu ludzi choruje na zgniliznę, śmiertelną chorobę na którą nie ma lekartswa. Można ją tylko spowolnić. W krótce po jej przybyciu, książe Aramshetu zostaje otruty i los całego Cesarstwa znajduje się w rękach Rakel oraz Tarczy księcia – Asha. Nie mają zbyt dużo czasu aby znaleźć antidotum na truciznę. Jeśli nie zdążą cesarstwo może upaść.

To była pierwsza część, nie wiem jak powiedzieć o drugiej, bez zdradzania czegokolwiek co działo się w pierwszej.

3. “Szklany Tron”

Ogólnie jest 7 części ale ja czytałam na razie tylko 2.

Główna bohaterka Celeana Sardotien dostaje propozycję zostania królewską obrończynią, po skończeniu służby ma odzyskać wolność. Jednak, żeby nią zostać musi pokonać innych uczestników ubiegających się o ten tytuł. Niespodziewanie wszystcy inni oprócz Caleany i jednego przeciwnika giną w dziwnych okolicznościach. Podczas jej pobytu w zamku zaczyna budować relację z najwyższym księciem Dorianem i kapitanem gwardii Chaolem. Ochrania ją legendarny medalion nazywany Okiem Eleny, który otrzymała od starożytnej królowej. Dziewczyna zostaje wciągnięta w spisk królestwa, któe pomagają jej poznać samą siebie.

Życie 18-letniej bohaterki płynie spokojnie a dziewczyna wiedzie życie jak w bajce jedna pojawia się problem, Caleana dostaje kolejne zlecenie od króla, jednak tym razem na jej celowniku jest jej dawny znajomy Archer Finn. Dodatkowo Oko Eleny na jej szyi rozbłyska coraz częściej, zwiastując wielkie niebezpieczeństwo.

4. ” Mio mój Mio”

Pewnie dużo osób zna tą książkę ze względu na to, że napisała ją Astrid Lindgren (przepraszam jeśli źle napisałam nazwisko). Jednak i tak zrobię opis.

Książka jest bardzo lekka a ja zakochałam się w historii od pierwszych stron. Chodzi o to, że jest sobie chłopiec, który nie wie kim są jego rodzice. Znajduje Jina w butelce a on przenosi go do królestwo w chmurach. Królestwo ma swojego wroga – mrocznego księcia. Okazuje się, że Mio jest księciem królestwa w chmurach. Wraz z przyjacielem poznanym w królestwie postanawia uwolnić krainę od mrocznego księcia.

Polecam, czytałam kilka razy.

5. “Ania z Zielonego Wzgórza”

Pownie niektórzy pomyślą “ale jak to, na wakacje?”. Dla mnie się lekko i przyjemnie czytało nawet początek, którego ludzie nie lubią. Jeśli macie wątpliwości: Dacie radę, czytałam to będąc w 3 ksiasie! Jeśl chcecie to możecie! Jeny, to brzmiało jakbym się przechwalała, że wtedy czytałam. Nie, nie o to chodzi.

Myślę, że tu fabuła jest nie potrzebna do opisania.

Czytajcie “Anię z Zielonego Wzgórza” !

Polecajki Comette, która zapomniała hasła do swojego konta na Pisowniku

Nie mam tylu informacji, że mogłabym wam opowiedzieć fabułe, bo nie czytałam tych książek.

1. “Jeśli tam jesteś”

2. Pięć królestw

3. Enola Holmes

4. Zaginione miasta

5. “Posłaniec burzy”

Dankeszyn za uwagę, postaram się zrobić ładną okłądnę, ale nie obiecuję.

Dziewczynka_Zza_Szafy, która prawi się spóźniła na zkończenie o 10.30.

PS. zrobiłąm zdjęci ena okładkę ale Pisownik stwierdził, że plik jest za duży i, że NIE przyjmie 🙁