“Apollo i Boskie Próby”

Chcę powiedzieć coś o pięciotomowej serii Ricka Riordana pt. “Apollo i Boskie Próby”. Ze względu na ilość książek omówię wszystkie po kolei.

“Apollo i Boskie Próby: Ukryta Wyrocznia” – Tom 1

 Z niewiadomych powodów wszystkie starożytne przepowiednie nagle przestają działać. Herosi znikają z obozu a dzieci Apollina zaczynają coś podejrzewać. Tymczasem w Nowym Jorku rzymski cesarz Neron założył swoją własną firmę zwaną  Holding Triumwiratem z kilkoma innymi starożytnymi cesarzami. W tym samym czasie grecki bóg słońca, medycyny, czerwonych krów i wielu innych rzeczy spada na Ziemię jako śmiertelny nastolatek imieniem Lester Papadopoulus. Po jakimś czasie znajduje młodą Meg McCaffrey, a bardziej ona znajduje jego. Gdy Lester i Meg trafiają do Obozu Herosów wszystko zaczyna się komplikować. Nieznana wcześniej herosom wyrocznia pojawia się w pobliżu obozu i jest zagrożona całkowitym zniszczeniem przez Triumwirat. Czy Meg McCaffrey, młoda heroska, oraz Lester Papadopoulus, były bóg, zdołają ją obronić a przy okazji też przeżyć? 

Okej, postarałam się zrobić to na poważnie. Mam nadzieję, że krótki opis wam się podobał.

Mimo, że niektórym może trudno być przebrnąć przez kilka pierwszych rozdziałów naprawdę watro przeczytać tę książkę. Znajdziecie tam dużo humoru i wątków które powinny was zainteresować. Ja nie mogłam się oderwać. Haiku na początkach rozdziałów rozbawi was i doda chęci do czytania dalej. Mam nadzieję, że tą krótką recenzją uzyskałam u kogoś chęć do sięgnięcia po “Ukrytą Wyrocznię”.

Dziewczynka_Zza_Szafy która dziękuje za uwagę i życzy dobrej nocy bo jest 23.10